آی تی نرد

اشتراک اطلاعات و تجربیات در زمینه ی توسعه ی دات نت و البته شیرپوینت

نکات مهم در هنگام نوشتن و ارسال مطالب و استفاده از ویرایشگر tinymce در ITNerd

با سلام خدمت دوستان و نویسندگان محترم. به منظور هرچه حرفه ای تر شدن مطالب و متعاقبا یافتن سریع مطالب در موتورهای جستجو و خوانده شدن مطالب شما و در نتیجه حل مشکلات کاربران لطفا موارد زیر را در نوشتن و ارسال مطالب رعایت کنید:

 1. عنوان کوتاه و با مسما
 2. استفاده ی مناسب و به جا از قابلیت های موجود در ویرایشگر
 3. استفاده از توکن more درون [] برای پست ها و مطالب طولانی.
 4. استفاده از ویرایشگر کد در زبانهای مختلف با استفاده از code
 5. نوشتن ترجیحا انگلیسی موضوع در قسمت "آدرس این پست"
 6. نوشتن ترجیحا انگلیسی خلاصه ای از مطالب در قسمت "خلاصه"
 7. اگر نمیخواید فعلا مطلب شما به نمایش در بیاد و نیاز به ویرایش داره میتونید تیک "انتشار" رو بردارید
 8. حداقل یک موضوع رو برای مطلب انتخاب کنید و در صورت نبودن موضوع، میتونید موضوع جدید اضافه کنید
 9. از برچسب های متناسب و موجود استفاده کنید و در صورت عدم وجود برچسب متناسب اون رو اضافه کنید البته به جای فاصله از - استفاده کنید و همه با حروف کوچک باشد
 10. در آخر هم حتما روی "ذخیره ارسال" کلیک کنید Wink

به منظور نوشتن مطالبی آراسته تر و زیباتر و در نتیجه راحتی کاربر و یا خواننده، رعایت نکات اشاره شده در زیر موثر خواهد بود. البته این نکات در طول زمان و استفاده از این ویرایشگر مشخص خواهد شد ولی چه بهتر که از قبل بدونید و زحمت اضافه نکشید.

 1. ابتدا پیشنهاد میکنم که تمام و یا دکمه هایی که در بالای ویرایشگر قرار دارد و براتون مفهومی نیست رو یه بار حتما مرور کنید همه ی دکمه ها Tooltip دارن و عنوان اونها مشخص میشند.
 2. حتما برای نوشتن مطالب فارسی به جای استفاده از Align از دکمه ی RTL استفاده کنید.
 3. از دکمه ی Block Quote برای هایلایت کردن نکات مهم استفاده کنید(البته استفاده ی اصلیش هم به جاش).
 4. امکان شکستن پست ها یا مطالب از طریق توکن یا کیورد more که داخل [] باید قرار بگیره هم هست(البته دکمه ای برای اون در نظر گرفته نشده).
 5. از تمام صفحه کردن در زمان نوشتن مطالب طولانی هم میتونید استفاده کنید.
 6. در صورتی که مطلبی از پست دیگر قابل استناد و عملی نیست به جای حذف اون از Strikethrough استفاده کنید با این کار علاوه بر اینکه مطلب درست رو کاربر مطالعه میکنه مطلب نادرست و یا غیرعملی رو هم متوجه میشه.
 7. برای لینک های تصویری به خارج از سایت حتما از alt یا Image Description استفاده کنید.
 8. از شکلک ها به جای کاراکترها استفاده کنید.
 9. به منظور قرار دادن کد حتما از دکمه ی Insert Code استفاده کنید و متعاقب اون در پنجره ی باز شده و از منوی Choose the language زبان کد را تعیین نمایید.
 10. به منظور ایجاد سطر جدید از کلیدهای Shift + Enter و به منظور ایجاد پاراگراف جدید از کلید Enter بر روی صفحه کلید استفاده کنید.
 11. از اونجایی که مطالب در نمایش نهایی به صورت پیشفرض راست به چپ نشان داده خواهند شد لیست ها و متونی که باید چپ به راست باشند را حتما از طریق دکمه ی LTR چپ به راست کنید.
 12. در صورتی که برای انجام کاری دکمه ی اون در نظر گرفته نشده شما میتوانید از دکمه ی Edit HTML Source استفاده کنید.

البته این ویرایشگر با توجه به اینکه یکی از قوی ترین ویرایشگر های رایگان هست مشکلات ریز یا بدقلقی هایی هم داره که البته من سعی میکنم این موارد رو با توضیحاتی مرتفع کنم:

 • لیست های شماره دار و یا بولت دار در حالتی هم که شما راست به چپ رو انتخاب کردید باز هم چپ به راست میشند(البته در نمایش نهایی درست خواهد بود) که البته با انتخاب همه ی سطرها و زدن مجدد دکمه ی راست به چپ میتونید این مشکل رو حل کنید(بولت و یا شماره های لیست ابتدا دیده نمیشند که اگر اسکرول رو به سمت راست بکشید دیده خواهند شد و حذف نشده اند).
 • در صورتی که از Block Quote و یا Insert Code میخواید استفاده کنید، توی خطی که باید این موارد قرار بگیره نشانه گر رو قرار بدید و بعد اینتر یزنید و مجددا به سطر یا پاراگراف قبل برگردید و کد و یا نقل قول خودتون رو اضافه کنید، چرا؟ به این دلیل که بعد از اضافه کردن این موارد شما اگر بخواید به سطر بعدی برید، سطر بعدی بخشی از این موارد به حساب میاد و اون موقع مجبور میشید روی HTML کلیک کنید و از اونجا اصلاحات رو انجام بدید(البته کار سختی نیست ولی خب در حد همون 10 ثانیه هم نیازی نیست وقتتون تلف بشه).

امیدوارم که این موارد به کارتون بیاد و تشکر پیشاپیش از دوستانی که این نکات رو رعایت میکنند.

نظرات (1) -

Loading