آی تی نرد

اشتراک اطلاعات و تجربیات در زمینه ی توسعه ی دات نت و البته شیرپوینت

ابزاری برای Pack و Unpack کردن فایلهای wsp شرپوینت

اکثر راهکارهای تولید شده برای استفاده در شرپوینت در قالب یک فایل wsp هست. این فایل فشرده شامل فایل های مورد نیاز برای نصب و توزیع راهکار در شرپوینت می باشد. شما به عنوان برنامه نویس این راهکار ممکن هست نیاز به تغییر برخی از محتویات نهایی و کامپایل شده ی این فایل داشته باشید برای مثال obfuscate کردن اسمبلی های موجود به منظور جلوگیری از خواندن کدهای موجود در این اسمبلی ها و موارد دیگر.

بدین منظور می بایست این فایل wsp رو از حالت فشرده خارج و بعد از اعمال تغییرات مورد نظر مجددا اون رو به حالت فشرده و wsp بازگردانید. هر چند که این فایل از طریق برنامه هایی مانند Winrar قابل باز شدن هست اما قابل فشرده سازی مجدد نیست و در صورت فشرده کردن آن فایل wsp دیگر قابل نصب و توزیع در شرپوینت نخواهد بود.

به همین منظور شما با استفاده از ابزار ساده ای که من نوشتم میتونید به راحتی این عملیات رو انجام بدید(البته حداقل دات نت فریم ورک 3.5 مورد نیاز هست).

روش کار هم بسیار ساده هست، دو تب برای Unpack و Pack کردن در پنجره ی اصلی برنامه وجود دارد که با کشیدن و رها کردن فایل wsp در تب Unpack مابقی اطلاعات ورودی مورد نیاز به صورت پیشفرض مقدار دهی خواهد شد و شما فقط کافیه که روی دکمه ی Unpack کلیک کنید تا محتویات فایل به صورت unpack شده در کنار فایل اصلی قرار بگیره بعد تغییرات مورد نیاز رو اعمال کنید و در تب pack روی دکمه ی pack کلیک کنید تا مجددا فایل wsp ایجاد بشه(البته حواستون باشه overwrite نشه).

Download from following link(enjoy it Wink), Archive password: www.itnerd.ir
WSPCompression.zip (135.07 kb)

Loading